lis
6

Czy potrafimy wyrażać własne zdanie?

Author plecto    Category Szkolenia dla firm     Tags

Czy potrafimy wyrażać własne zdanie?Wiele osób w nowoczesnym świecie stawia na podporządkowanie się pod normy i zwyczaje panujące w naszych domach, miejscach pracy, na uczelniach. Samodzielne decydowanie o naszym szczęściu, karierze zawodowej, czy też jakości życia bywa stawiane pod wielkim znakiem zapytania. Asertywność jest terminem rozpowszechnianym w naszym społeczeństwie w sposób szczególny, głośno wyrażamy swoje poparcie dla indywidualizmu, jednak czy w praktyce potrafimy zastosować się do podstawowych zadań związanych z tą terminologią?

Często asertywność jest mylona z agresją, brakiem szacunku dla poglądów innych osób. Szkolenie z asertywności w doskonały sposób prezentuje sposoby wyrażania własnego zdania, jednak z szacunkiem do zdania, poglądów czy wyborów innych ludzi. Każdy z nas jest jednostką indywidualną, podporządkowanie się pod wybory innych osób niestety w pewnym momencie bywa szkodliwe dla nas samych, dla poczucia naszej wartości, psychicznego punktu naszego życia.

Umiejętność wyrażania w sposób jasny naszych przekonań, poglądów, czy zdania. Jak wielu z nas zamiast jasno powiedzieć, że nie ma ochoty na wykonywanie zadań, o które proszą nas przyjaciele czy rodzina, wybiera wykręty związane z bólem głowy, innymi zadaniami, czy też jak często ulegamy i na przekór sobie wykonujemy czynności o które zostaliśmy poproszeni?

Asertywność uczy nas jasnego prezentowania własnego zdania, naszych chęci czy też niechęci bez uciekania się do kłamstw czy innych wykrętów. Sami decydujemy o jakości i sposobie naszego życia, jasno wypowiadając swoje zdanie dajemy ludziom w naszym otoczeniu w sposób bardzo logiczny informację jakimi osobami jesteśmy.

Wiele osób skarży się, że inni ludzie „wchodzą nam na głowę” takie odczucie niestety często samodzielnie na siebie sprowadzamy, nie potrafiąc przeciwstawić się wykorzystywaniu naszej osoby, dobroci czy podejścia do innych ludzi.

Kursy pojawiające się na rynku zmieniają nasze umiejętności i możliwości, pozwalają na wyćwiczenie pewnych zachowań, które stają się niezbędne w naszym codziennym życiu.

Zobacz również:

Odpowiedzi