sty
7

Czym są programy partnerskie?

Author plecto    Category Afiliacja     Tags

Czym są programy partnerskie?Internet daje nam coraz więcej możliwości zarabiania realnych pieniędzy. Kiedyś służył tylko do rozrywki, dzisiaj można za jego pośrednictwem zarabiać. Każdy, kto choć trochę interesuje się kwestiami zarabiania poprzez sieć, z pewnością wie, czym są programy partnerskie. Dla tych, którzy nie wiedzą, przygotowaliśmy poniższe wytłumaczenie.

Programy partnerskie – z czym to się je?

Programy partnerskie, inaczej nazywane są sieciami lub programami afilacyjnymi. Afilacja polega na budowaniu swojego zespołu sprzedażowego poprzez polecanie konkretnych usług czy produktów. W praktyce wygląda to tak, że rejestrujemy się w danym programie partnerskim i otrzymujemy materiały promocyjne z naszym unikalnym identyfikatorem. Identyfikator ten to najczęściej jakiś numer lub kod, który dołączany jest do naszego linka partnerskiego, albo wbudowany w kod banera czy też darmowej próbki jakiego produktu (np. ebooka). Nasze unikalne ID, które oferują nam programy afiliacyjne, powoduje zapisanie na naszym komputerze cookies (ciasteczek), które informują witrynę, że już ją odwiedziliśmy przy pomocy jakiegoś konkretnego linku.

Zobacz: Programy partnerskie – salesmedia.pl

Jeżeli jakiś użytkownik sieci kliknie w nasz link partnerski i zostanie przeniesiony na stronę sprzedażową konkretnego produktu, a następnie kupi ten produkt, to administrator programu partnerskiego jest nam zobowiązany wypłacić z tego tytułu prowizję. Programy partnerskie są więc taką reklamą w której zarabiamy na promowaniu konkretnych produktów, ale właściwie ich nie sprzedajemy. To użytkownika zależy, czy dokona on zakupu czy nie. My możemy tylko dobrze zaprezentować dany produkt.

Zarabianie na stronie www

Niektóre strony www funkcjonują tylko po to, żeby zbierać poleconych w programach afiliacyjnych. Wypełnione są zazwyczaj monotematyczną treścią, albo traktują tylko i wyłącznie o jednym programie i o sposobach na zarabianie w nim. Im więcej osób odwiedzi taką stronę, tym większe prawdopodobieństwo, że my, jako partnerzy, zarobimy prowizję od sprzedanych produktów.

Zobacz również:

Odpowiedzi